Osobní stránka

Věřím si a vím kdy mám dost

David Gahan

OSOBNÍ ÚDAJE

Povolání: Zpěvák, kytarista
Věk: 47
Datum narození: 9.5.1962
Místo narození: Epping, Anglie, Velká Británie
Znamení: Býk
Člen skupiny: Depeche Mode

 

ŽIVOTOPIS

David Gahan je zpěvákem skupiny Depeche Mode.....Coby skutečný punker a neúnavný fanoušek The Dammen přecházel z jedné školy do druhé, až se mu nakonec podařilo ukončit uměleckou školu v Sounthende.V zaměstnání skončil stejným způsobem jako skončil se studiem. Během krátkého času vystřídal několik pracovních pozic (např. aranžér obchodních výkladů, prodavač limonády a nebo jako vykladač tovaru v supermarketu)n Volný čas však s oblibou trávil v barech a na potulkách basildonem s jeho budoucí manželkou Joanne, se kterou ve své době založil velice aktivní fanclub se vzpomínkami na kapelu The Dammen.

Jeho hudební začátky se dají spojit s Basildonskou klubovou kapelou The Vermin, kde začínal jako hráč na Tam- Tamy a zřítka skusil zpěv. Dodnes je hrdý na podání velkého hitu Davida Bowieho \'\'Heroes\'\'. Při zpívání této písně na nějaké skautské akci na Davea narazili Martin, Vince a Fletch coby členové Composition of Sound a od této chvíle se začíná historicky psát Depeche mode. První vystoupení spojené s neskutečnou trémou dospíval Dave posilněný alkoholem, ale objevil svou silnou stránku a vždy si dokázal podmanit publikum.

K významným událostem v Daveově životě lze přiřadit svatbu s dlouholetou přítelkyní Joanne Fox 3.8.1985 a o dva roky později (14.10.1987) narození prvního syna Jacka. Na vrcholu slávy ve stejném období začíná Dave potají experimentovat s tvrdými drogami, a tato skutečnost vedla v roce 1990 k rozvodu s Joanne a Daevovo odstěhování do USA, kde skutečná pohroma teprve začala. Daveovo nečekaná svatba v dubnu 1992 s neznámou osobou Theresou McConroy, drogový a alkoholový požitek jen posilnila. Následné gigantické světové turné skupiny Devotional a Summer Tour '94 už jen zpočítalo Daevovi osud. Po čase a po turné žil Dave více v imaginárním než ve skutečném světě, což vedlo k rozvodu s Theresou a jeho totální závislosti na Heroinu.

Dave Gahan za svůj život tedy stál dvakrát před nebeskou bránou. 17.8.1995 byl převezen s podřezanými žilami do Cedars Sinai Medical Centre. Poté Dave přiznal, že šlo o pokus o sebevřeždu, kvůli neustálému zoufalství a depresím z drogové závislosti. Až po několikátém pokusu o léčení z drogové závislosti se pro Davea stalo záchranou 28.3.1996 předávkování speedballom(směs kokainu a heroinu obsahující obzvlášť smrtelně nebezpečný druh heroinu s názvem Red Rum) v ranních hodinách v hotelu Sunset Marquis. V Los Angelské nemocnici ho po dvou minutové klinické smrti oživili a odevzdali úřadům.

Dave Gahan byl obvinění z předávkování drogami a soud mu nařídil pravidelné lékařské prohlídky a rehabilitaci, kterou vykonával v Exodus Detox Centre v Los Angeles.Od té doby je dave jako vyměněný, večírky a afterparty jsou pro něho velkou neznámou a novou chuť do života získal s novou rodinou, kterou tvoří jeho manželka Jeniffer(14.2.1999) a dcera Stella Rose, se kterými v součastnosti žije v New Yorku na dolním Mannhattnu.

Po albumu Exister(2001) se dave pokouší nahrát vlastní skladby společně s přítelem Knoxem Chandleronem a jeho sólový debut pod názvem Paper Monsters vychází v červnu 2003. následnovně se vydává na světové turné, aby podpořil prodej Albumu. V listopadu zavítal se svojí show i do Bratislavy.

V roce 2005 si David Gahan přesazuje své skladatelské příčiny do nahrávání albumu Depeche mode- Playng The Angels (2005) přičemž jedna z jeho skladeb se stává singlem (Suffer Well).

PS: pardon za gramatické a jiné chyby, text je překládán z jiného jazyka..:)


DISKOGRAFIE

Album
2007
- Hourglass
2003
- Paper Monsters
Singl
2008
- Saw Something
2007
- Kingdom
2003
- Dirty Sticky Floors
2003
- I Need You
2003
- Bottle Living
Kompilace
2008
- Hourglass Remixes (US)
 
 
FILMOGRAFIE
 
Jako herec
2009 - Shadow Play: The Making of Anton Corbijn
1981 - Get Set for Summer
 
Ti co mne znají vědí jaká jsem.Sama se nedokážu popsat,někdy je lépe dozvědět se to od ostatních.Jak se cítím já nemusí znamenat,že to tak budou cítit i ostatní.Jsem sama sobě pánem,sama vím co chci a nechci aby mi do toho někdo mluvil.Nejsem dokonalá,ale ani nejsem obyčejná.Nejsem krásná,ale také nejsem škaredá.Jsem co jsem a kvůli ostatním se měnit nebudu!Začni tím,koho vidíš v zrcadle,začni sám sebou.Tohle mne naučil jeden úžasný člověk,který tu není mezi námi.Jmenuje se Michael Jackson!Ta pravá krása je uvnitř každého z nás,svou vizáš měnit nebudu.Jestli mi chce někdo ublížit,nenechám se!Své sny si hodlám splnit i přes všechny překážky osudu.Věřím v něj,ale hlavně věřím v sama sebe!Život je hořký,bohudík...