Osobní stránka

Věřím si a vím kdy mám dost

TAJEMNÝ BOD GMUDr. Radim Uzel

Na písemné dotazy odpovídá Radim Uzel.

DOTAZ: Stále častěji čtu v médiích o tzv. G bodu v pochvě, díky němuž ženy dosahují vaginálního orgasmu. Podle zahraničních pramenů si jej některé ženy prý dokonce nechávají ambulantně zvětšovat. Zároveň se však píše o tom, že tímto citlivým místem nedisponuje každá žena. Znamená to snad, že když nemohu dosáhnout sexuálního vyvrcholení, tento bod nemám?

Není to vlastně bod, ale jakési místo na přední stěně pochvy ve vzdálenosti asi 5cm od poševního vchodu, tedy prstem docela dobře dosažitelná oblast. Hádky o jeho existenci nebo nepřítomnost jsou zcela zbytečné. Samozřejmě existuje u každé ženy, rozdíl je pouue v různé citlivosti. Pokud se nenajde ultrazvukovým vyšetřením, pak je jistě dokazatelný mikroskopickým vyšetřením. Kolem močové roury je zde přítomna žláza, která je obdobou mužské žlázy předstojné, takzvané prostaty. Není proto chyba, když se nazývá ,,ženská prostata" . A stejně jako u muže vylučuje při orgasmu do močové roury tekutinu - tzv. ženský ejakulát.

Němec Gr''afenberg neměl patent na rozum
G bod je nazýván podle německého gynekologa Gr''afenberga. Tomu je však připisován neprávem, zmiňuje se o něm totiž už starověký Galenos z Pergamu. Já jsem se začal učit anatomii před 45 lety a tenkrát jsme tomu říkali ,,Skeneho žlázy" . Takže nic nového pod sluncem.
Vylučování tekutiny z močové roury při ženském vyvrcholení se říká mokrý
orgasmus a mnohé ženy se to dříve ostýchaly přiznat. Domnívaly se totiž, že se jedná o únik moči. Na jedné americké vysoké škole v roce 1975 přiznala mokrý orgasmus jen každá desátá studentka, zatímco v roce 2000 už jich bylo 43%. Ta děvčata se asi za to prostě přestala stydět, naopak začala být na svůj mokrý orgasmus hrdá.
   Množství ženské ejakuační tekutiny je od několika kapek až po více než desítku mililitrů.
Je však zapotřebí přiznat, že při masivním orgastickém výstřiku, který někdy vidíme v pornografických filmech, se opravdu může jednat o příměs určitého množství moči. Ty malé žlázy kolem močové roury asi nemohou být tak enormně výkonné. To ovšem zdaleka neznamená, že ta mohutná ejakulace nepřináší příjemné pocity a potěšení.

Bod G lze zvětšit též pomocí vlastního tuku
Plastická chirurgie dnes nabízí ,,vylepšení" G bodu jeho umělým vyvýšením. Vpravuje se vstřebatelný synetický materiál či vlastní tuk, a tím se zlepší citlivost. Většina žen si to pochvaluje, zákrok je ale vhodné za 4-6 měsíců opakovat. Mezitím si mohou partneři na tento zákrok našetřit. Stojí totiž asi 10 až 20 tisíc korun. U nás místo toho nabízíme cvičení svalů svěračů poševního vchodu. Tato procedura je zadarmo.
 
Ti co mne znají vědí jaká jsem.Sama se nedokážu popsat,někdy je lépe dozvědět se to od ostatních.Jak se cítím já nemusí znamenat,že to tak budou cítit i ostatní.Jsem sama sobě pánem,sama vím co chci a nechci aby mi do toho někdo mluvil.Nejsem dokonalá,ale ani nejsem obyčejná.Nejsem krásná,ale také nejsem škaredá.Jsem co jsem a kvůli ostatním se měnit nebudu!Začni tím,koho vidíš v zrcadle,začni sám sebou.Tohle mne naučil jeden úžasný člověk,který tu není mezi námi.Jmenuje se Michael Jackson!Ta pravá krása je uvnitř každého z nás,svou vizáš měnit nebudu.Jestli mi chce někdo ublížit,nenechám se!Své sny si hodlám splnit i přes všechny překážky osudu.Věřím v něj,ale hlavně věřím v sama sebe!Život je hořký,bohudík...